Випуск від від 7 липня 2018 р.

Темы:
  • П’ята річниця відкриття TIR-паркінгу АсМАП України
  • Проблема демпінгування тарифів на міжнародні автоперевезення
Текстова версія:

П’ята річниця відкриття TIR-паркінгу АсМАП України

 

Автор: Ярослав ГАЛАТА

Оператор: Євген ЦИПЛЬОНКОВ

 

Доброго ранку, панове! З вами, як завжди о цій порі, наш «УкрАвтоКонтинент» – програма, яку ми створюємо для вас за підтримки Асоціації міжнародних автоперевізників України.

Рівно п’ять років тому – улітку 2013-го – було відкрито ось цей TIR-паркінг. Відтоді це місце стало улюбленим для багатьох водіїв-міжнародників.

Історія зведення цього непересічного об’єкта сягає ще 2011-го року. Саме тоді, напередодні Новорічних свят тут було закладено перший камінь майбутнього будівництва. Відбулося також освячення потенційного комплексу.

Півтора роки знадобилося будівельникам, щоб звести на цьому місці першу чергу TIR-паркінгу. Її відкриття відбувалося урочисто із запевненнями від представників тодішньої влади уже незабаром покрити мережею схожих комплексів усю державу. Щоправда, подібні обіцянки й досі залишилися не виконаними.

А рівнятися тут справді є на що. Для водіїв, котрі потребують в дорозі перепочинку, умови, створені на TIR-паркінгу, відповідають усім європейським нормам. По-перше, водій та його вантажівка опиняються у цілковитій безпеці. Адже територія комплексу надійно охороняється як спеціальною службою, так і завдяки кільком десяткам камер відеоспостереження, що розташовані по всій території. По-друге, далекобійники мають можливість скористатися швидкісним інтернетом і прийняти душ. Такі послуги уже входять в оплату. На території паркінгу працює затишне кафе з дуже пристойним і недорогим меню. Тут можна і поїсти, і випити кави чи прохолодних напоїв. А в сусідньому приміщенні – сучасна пральня, якою водії також охоче користуються.

Перший водій

Ви заїхали на TIR-паркінг, на стоянку. Як вам  тут умови?

Дуже подобається. Тут є всі умови – душ, як заїхав водій. Кафе – пішов пообідав, випив кави. Переночував – безпека, не на дорозі ж ночуєш. Пішов у душ, помився. Це все входить в оплату стоянки. Словом, дуже подобається.

А часто користуєтеся?

Кожні два тижні.

Другий водій

Десь раза два на місяць користуюсь.

Як вам подобається тут? Умови нормальні?

Умови подобаються, чистенько. Подобається. Якщо є можливість – заїжджаю завжди сюди, без проблем.

Третій водій

Другий раз заїхав тільки.

І як, подобається вам з попереднього разу?

Звичайно, подобається... А! Правда, тут щось помінялося вже трохи... Ремонт зробили, чи що?

Так, тут реконструкції постійно відбуваються.

Та, подобається, чого ж не подобається. Дорога далека – спати можна.

За словами працівників TIR-паркінгу, трапляються випадки, коли на цій величезній території яблуку ніде впасти. Адже нерідко буває так, що водії спеціально розраховують свій час відпочинку, щоб звечора опинитися саме неподалік столиці.

Федір ГАЙДУК, паркувальник

Машин дуже багато заїжджає. Але передбачити, що сьогодні багато заїздить, а завтра – ще більше, то цього ніхто не передбачить. Але машини їдуть. По сто, і більше ста заїжджає.

Більше українські, чи іноземні?

Найбільше, напевно, АсМАП їде. Іноземні також заїздять, ну, здебільшого переночувати.

Щоправда, під час нашого недавнього візиту на стоянку, водії лиш починали активно з’їжджатися на відстій. Кому ж умови праці та відпочинку дозволяють рухатися далі – затримуються тут не надовго. Уже кілька років на території TIR-паркінгу цілодобово працює пункт видання дозволів. Ним перевізники також дуже активно користуються.

Перший водій

Ви TIR-паркінгом часто користуєтеся?

Ні, інколи, тільки коли дозволи беру.

Тобто, вам потрібен ПВД?

Так, так.

Задоволені роботою цього пункту?

Чудово, супер.

Тому, що цілодобово?

Так, тому що цілодобово.

Другий водій

Скільки дозволи отримуємо – постійно. І проблем немає ні до кого.

І працює цілодобово пункт видання?

Цілодобово працюють. Вранці, о восьмій чи дев’ятій вони змінюються і постійно чергують. Не знаю, колись були по двоє, а тепер, бачу – один інспектор.

Показово, що перелік пропонованих послуг тут постійно зростає. Та й нині у найближчих планах є наміри продовжити розширення.

Федір ГАЙДУК, паркувальник

Розширяються, ось – майданчик там добудовують. Тут також хочуть збудувати пункти обслуговування. Бо водії часто приїздять – у того, щось зламане і хочуть щось поремонтувати.

А ще – TIR-паркінг уже двічі приймав фінали конкурсів водійської майстерності. Найсвіжіший приклад стався буквально місяць тому, коли на цій території вирували справжні великотоннажні пристрасті. Саме тоді українські водії-міжнароники вкотре довели, що є професіоналами найвищого гатунку. А отже, гідні представляти нашу державу на ринку міжнародних автоперевезень.

 

Проблема демпінгування тарифів на міжнародні автоперевезення

 

Автор: Ярослав ГАЛАТА

Оператор: Євген ЦИПЛЬОНКОВ

 

На жаль, у своїй роботі автоперевізники усе частіше стикаються з цілою низкою проблем. І прикро, що деякі з них, подекуди, створюються штучно самими підприємцями. От, скажімо, питання демпінгу фрахтів уже не вперше порушується у багатьох регіонах.

Під час недавніх звітних зборів учасників АсМАП ця тема, хоча й не була ключовою, усе ж таки привернула до себе неабияку увагу. Дехто з перевізників наполягає на потребі встановити фіксовану ціну за кілометр перевезення вантажів. Мовляв, інакше, демпінгування призведе до цілковитої втрати навіть найменшої рентабельності у добропорядних перевізників, котрі справно платять до державної скарбниці податки.

Синхрон. Анатолій БАРСАК, голова Ради регіону учасників АсМАП Вінницької та Житомирської обл.

Ми маємо також переоцінити себе. Подивитися, відкрити очі, звернутися, спілкуватися. Я нічого не маю проти перевізника, котрий робить мені зауваження. Тому що він прийде, я впевнений, вимагатиме свого логіста, бо і я вимагаю, і скаже: слухай, так сусід Петро їздить набагато дорожче, ніж я. То, чому я так їжджу? Тому ми маємо обєднатися, спілкуватися, аналізувати свою роботу і тоді ми зможемо утриматися на плаву.

Варто відзначити, що років із десять тому наміри встановити фіксовану вартість фрахту так ні до чого путнього й не призвели. Вочевидь, саме тому нині більшість перевізників, передусім, наголошують не стільки на потребі якогось державного втручання у їхній бізнес, скільки на необхідності дотримуватися корпоративної солідарності.

Синхрони. Леонід ПОГОНЕЦЬ, перевізник (м. Вінниця)

Моя точка зору – на сьогодні кожен третій перевізник, він і господар, і водій, і все. А тому перевізнику, хто утримує підприємство чи маленьку фірму, дуже тяжко вижити. Той десь знайшов дешеве пальне, не рахує амортизацію машини. А кожен господар рахує до кожної копієчки.

Мирон КУЗИК, голова Ради регіону учасників АсМАП Тернопільської області

Дешеві фрахти тому, що економіка України доволі слабка. Більша кількість автомобілів, ніж вантажів. Коли в країну заїздить дуже багато автомобілів, вантажів – обмаль і починають демпінгувати. Ми – підприємство, яке законно платить податки, наймаємо офіційну робочу силу. А заїздить, наприклад, фізична особа підприємець, до речі, є таких чимало, які не мають взагалі ліцензій на міжнародні автоперевезення.

Також фахівці галузі наполягають на тому, що формування ціни на фрахт залежить від цілої низки факторів. Які за жодних обставин не можуть бути однаковими для всіх перевізників, котрі працюють по всіх куточках нашої держави. Та й інтереси замовника доводиться враховувати. Адже в гонитві за більшим заробітком можна втратити давні напрацьовані роками зв’язки.

Сергій ЧАЛИЙ, голова Ради регіону учасників АсМАП Рівненської та Волинської обл.

Демпінг – це поняття, яке регламентоване чинним законодавством і воно потребує доказів. Не можна просто казати про демпінг, як якийсь побутовий вираз. Це – невірно. Те, що є демпінгом для одного перевізника, є достатнім для іншого перевізника. У кожного – своя собівартість перевезень, у кожного – свої умови. Ми всі – дуже різні. Ми відрізняємося і за наголосами ведення бізнесу, вони залежать і від територіальної розташованості. Ті, хто розташований ближче до кордону, у них свої наголоси. Від форми власності. Від ситеми оподаткування.

Віктор ЯДУХА, голова Ради регіону учасників АсМАП Хмельницької області

Коли не буде вантаж везти український міжнародний перевізник, то повезе будь-хто. Поляк, литовець чи білорус... Тільки можна ще нашкодити. Тому до цих питань треба підходити дуже зважено, обдумано. Щоб не втратити ті ринки і тих клієнтів, яких ми маємо вже.

За будь-яких обставин, вирішення цього непростого питання потребує подальшого обговорення. До якого ми залюбки запрошуємо як міжнародних автоперевізників, так і вітчизняних можновладців. Зрештою, у світі є чимало прикладів: як проблема ціноутворення на фрахтах була вирішена в цивілізований спосіб. Українцям це також – цілком до снаги.

 

 

 

 

 

 

 

 

УкрАвтоКонтинент

550
Темы: Підсумки роботи з дозволами у першому півріччі 2018-го року ; Проблеми пасажирських перевізників ;
548
Темы: Засідання українсько-словацької змішаної комісії з питань автоперевезень; Робота над змінами до Наказу Міністерства інфраструктури №757;
547
Темы: МАПП «Краківець»: зустріч з прикордонниками та поліцейськими; МАПП «Ягодин»: зустріч з контролюючими органами;
546
Темы: Чи є доцільним тривалий відпочинок у кабіні водія?; Підприємство «AF Trans» (м. Чернівці);
545
Темы: Відтермінування планів щодо обмеження завезення пального до Польщі; Засідання українсько-азербайджанської змішаної комісії;
544
Темы: Звітні збори учасників АсМАП України; Фінал конкурсу водійської майстерності;
543
Темы: Cитуація з румунськими дозволами; Звітні збори перевізників Чернівецької області; Конкурс водійської майстерності у Чернівцях;
542
Темы: Звітні збори перевізників Хмельницької області; Звітні збори перевізників Тернопільської області;
541
Темы: До Дня пам’яті та примирення: покладання квітів; Брак кваліфікованих водіїв-міжнародників;
540
Темы: Проблематика перевезень, що порушується на регіональних звітних зборах; Звітні збори перевізників Закарпатської області;