Не показувати більше
Леонід КостюченкоШановні учасники Асоціації, колеги!

АсМАП України створила новий інформаційний портал для якісного та оперативного забезпечення міжнародних автомобільних перевізників інформацією що стосується діяльності сфери міжнародних перевезень.
Сподіваюся, що новий сайт АсМАП України стане надійним помічником кожного учасника Асоціації, надасть відповіді на більшість питань, озброїть вас новими знаннями та інформацією!
Пропозиції та зауваження учасників Асоціації щодо роботи нового сайту будуть обов’язково враховані!
Стара версія сайту та вся інформація, що була розміщена там, доступна за цим посиланням!
Бажаю вам успіхів у бізнесі та плодотворної роботи з порталом!
З повагою,
Голова Ради, Президент Асоціації Міжнародних Автомобільних перевізників України
Леонід Костюченко

Випуск від 9 червня 2018 р.

Темы:
  • Відтермінування планів щодо обмеження завезення пального до Польщі
  • Засідання українсько-азербайджанської змішаної комісії
Текстова версія:

Відтермінування планів щодо обмеження завезення пального до Польщі

 

Автор: Ярослав ГАЛАТА

 

Доброго ранку, панове! З вами, як завжди о цій порі, наш «УкрАвтоКонтинент» – програма, яку ми створюємо для вас за підтримки Асоціації міжнародних автоперевізників України.

Розпочнемо – з приємної новини. За, поки що неофіційною інформацією польської асоціації ZMPD, Міністерство фінансів Польщі відтермінувало свої плани ввести 200-літрове обмеження на пальне, що завозиться на територію цієї держави. Такому рішенню передувала колосальна робота, проведена як керівництвом польської асоціації на чолі з паном Яном Бучеком, так і АсМАП України. Подробиці – на сайті нашої профільної асоціації.

 

Засідання українсько-азербайджанської змішаної комісії

 

Автор: Ярослав ГАЛАТА

Оператор: Євген ЦИПЛЬОНКОВ

 

А цими днями з азербайджанської столиці Баку повернулася українська делегація, котра брала участь у засіданні двосторонньої змішаної комісії з питань автеперевезень. За результатами роботи, кількість азербайджанських дозволів для українських перевізників цього року буде збільшено.

Нагадаємо, що нинішня квота двосторонніх та транзитних дозволів становила дві тисячі двісті штук. Плюс – тисяча сто документів, що дають змогу перевозити вантажі до третіх країн та з них. Під час нинішнього засідання двосторонньої комісії, сторони акцентували увагу на збільшенні товарообігу між Азербайджаном та Україною. Відтак, вирішили збільшити квоту саме тих документів, котрі дають право здійснювати двосторонні та транзитні перевезення.

Юрій ЛАВРЕНЮК, заступник міністра інфраструктури України

Ми збільшуємо квоти дозволів у змішаних комісіях при зустрічах з нашими міжнародними колегами. От і тепер, наша делегація перебувала в Баку в Азербайджані, де також збільшили квоту.

Віктор САСІН,

Я буквально з аеропорту приїхав з прекрасної країни Азербайджан, з міста Баку. Наші колеги передавали вам вітання, ми мали офіційне завершення наших процедур. Вам передають вітання. А вітання – в кількості 400 дозволів. Я думаю, що це – непогане вітання.

 Також під час зустрічі сторони встановили дозвільну квоту на наступний рік. А ще – обговорили питання оформлення дозволів на кордоні, відповідно до азербайджанського закону «Про державне мито». Нагадаємо, Азербайджан – єдина країна, де на кордоні можна придбати будь-який вид дозволу і виконати перевезення без прив’язки до залишку контингенту відповідних документів.

 

Звітна конференція АсМАП України (частина 2)

 

Автор: Ярослав ГАЛАТА

Оператор: Євген ЦИПЛЬОНКОВ

 

Минулої суботи ми розпочали розповідь про Звітну конференцію АсМАП України. Втім, під час цього поважного форуму було обговорено так багато питань, що деякі залишилися за кадром. Отже, просто зараз ми продовжуємо наш невеличкий звіт.

Конференція вже вкотре підтвердила, що одним із найболючіших питань для міжнародних перевізників залишається дозвільне. Сьогодні, коли ще не закінчилося перше півріччя, воно, звісно, стоїть не настільки гостро. Однак, і перевізники, і працівники секретаріату асоціації чудово розуміють справедливість приказки про необхідність готувати сани влітку. Саме тому уже тепер намагаються убезпечитися від можливих форс-можорів ближче до кінця року. Зокрема, уже направлено звернення до польської сторони з проханням додатково виділити українським перевізникам 30 тисяч дозволів на автомобілі, екологічного стандарту Євро-5.

Леонід КОСТЮЧЕНКО, президент АсМАП України

Дефіцит польських дозволів вперше виник за останні десять років. У нас не було проблем, у нас було повне порозуміння з Польщею, наші звернення завжди підтримувалися. На жаль, на сьогодні ця проблема існує. І зараз, коли ми розуміємо і підтримані міністерством, що ми вибираємо машинами, стандарту Євро-5 дозволи, стандарту Євро-3, 4 і нижче, то звернулися з листом до міністерства транспорту Польщі. Але до цього часу питання не вирішене.

Ще складніше відбуваються перемовини з румунською стороною. Буквально за кілька днів до проведення Звітної конференції, в Чернівцях відбувся двосторонній транспортний форум, де порушувалося й дозвільне питання. Попередньо було домовлено, що вже незабаром офіційний Бухарест виділить для українських перевізників чотири тисячі транзитних і тисячу двосторонніх дозволів.

Леонід КОСТЮЧЕНКО, президент АсМАП України

Таких тяжких переговорів я, відверто, ще не переживав. Ми, практично два дні були на одному й тому самому питанні. Але хочу наголосити, звертаючись і до вас, і до Укртрансбезпеки: а ви знаєте, скільки на руках сьогодні румунських дозволів, які закінчилися ще два місяці тому? Я вам скажу – десь одна третина. Це ви, ваші колеги, знаходячи різні шляхи, забезпечуєте себе уим. Я розумію, це – ваш бізнес, я не можу вас за це корити. Але є система і є якась відповідальність один перед одним.

Дефіцит виникає ще й через те, що досі не вдалося подолати корупцію під час видання дозволів. Над цим питанням у Міністерстві інфраструктури нині активно працюють, готуючи зміни до наказу №757. Зокрема, планується запровадити систему попереднього бронювання документів. Його перевізник зможе здійснювати особисто, користуючись власним електронним кабінетом.

Віктор САСІН,

Після цього буде сім днів у перевізника, щоб цей дозвіл фізично отримати на ПВД. Під час внесення відповідних даних на бланк дозволу, на цей бланк також буде наноситися відповідний QR-код, який напряму буде привязувати цей дозвіл до конкретного перевізника. Ви прекрасно знаєте, які маніпуляції можливі і які маніпуляції відбуваються, на жаль, зараз. Тому саме цей елемент зніме проблематику передання дозволів і тримання на руках перевізниками.

Очікується, що така система бронювання, щонайменше, з якоюсь однією країною, запрацює вже до кінця року.

Чимало уваги під час Звітної конференції АсМАП було приділено питанню вітчизняних автошляхів. Як відомо, цього року вперше почав реально наповнюватися нещодавно створений Державний дорожній фонд. Відтак, неабиякі сподівання перевізники покладають на розрекламований владою «дорожній бум». Попри весь скепсис стосовно даних обіцянок, цього року дорожні роботи в багатьох регіонах справді ведуться доволі активно. Залишається сподіватися ще й на якісне виконання. Показово, що на одному з останніх засідань Кабінету міністрів питанню якості дорожнього будівництва приділялася неабияка увага.

Олег ФЕДОРЕНКО,

Є декілька рівнів якості. Це – операційний контроль, який здійснює підрядник. Це – контроль, який здійснює замовник, котрий підписує форму виконаних робіт і платить за це гроші і несе повну відповідальність. Це може бути моніторинговий контроль, його здійснює на замовлення Укравтодору, згідно з укладеним договором, Дорякість. І самий головний контролер на роботи з капітального ремонту, згідно із законом про регулювання будівної діяльності, це – Інспекція архітектурно-будівельного контролю.

Віктор САСІН,

Питання контролю якості справді є гострим і я так бачу, що коли задавали запитання пану Федоренку, що воно є основним. Ми зараз вживаємо заходів, будемо вносити зміни до низки нормативних актів для того, щоб цей контроль якості був незалежним. Щоб це була третя сторона незалежна, яка буде проводити такий контроль. Тільки тоді ми можемо вийти на хороші, якісні чи ремонт, чи реконструкцію, чи капітальний ремонт.

У процесі обговорення нагальних питань більшість автоперевізників не стільки критикували ті чи інші владні недопрацювання, скільки пропонували власні кроки для поліпшення ситуації. І це – надзвичайно показово, адже свідчить про намагання знайти порозуміння і не вдаватися до крайніх методів боротьби. Скажімо, стосовно забезпечення справді ефективного габаритно-вагового контролю перевізники пропонують наступне.

Василь ШУРУПОВ, перевізник (м. Київ)

Є ключові точки концентрації машин з перевантаженням. Це – порти і області, де активно ведуться сільгоспроботи. Достатньо зробити три-чотири пункти вагового контролю під нашим контролем АсМАП, під контролем поліції. Ми можемо спокійно показати, що за місяць один пункт вагового контролю може принести десятки мільйонів гривень в бюджет.

Як відомо, нині триває активна робота стосовно створення електронної книжки МДП. Перевізники пропонують піти ще далі і вже невдовзі запровадити електронні дозволи.

Володимир НАЗАРЕНКО, перевізник (м. Київ)

Умберто де Претто сказав, що час минає дуже швидко і нам треба бути готовими до цього. І при розробці програми з електронним кабінетом перевізника, можливо, вже зараз треба подумати про те, щоб були і електронні дозволи. Впровадження цієї системи не тільки унеможливить ті зловживання, які зараз є при розподілі дозволів, але ще й зекономить багато часу і коштів на передачу й обмін дозволами між країнами.

В умовах дозвільного дефіциту величезною проблемою є видання документів тим перевізникам, котрі не мають відповідної ліцензії. Намагання вирішити це питання помітні лише останнім часом. Однак, і тут чиновники не завжди діють з урахуванням інтересів добропорядних підприємців.

Анатолій САЧАВСЬКИЙ, перевізник (Київська обл.)

Поновити дані з ліцензування – це така проблема виявилася, що я не думаю, що хтось зміг з першого разу це зробити. Моє підприємство три рази подавало документи. Перший раз сказали, що не потрібні причепи, потім доручення якесь придумали на оновлення даних... Та це ж не отримання ліцензії, а просто поновлення. Будь-яка особа може принести документи з печаткою підприємства з поновленням даних.

Звісно, за час, що минув з моменту пропедення попередньої конференції, вдалося домогтися неабияких зрушень. Більшість із них стали можливими завдяки зусиллям профільної асоціації. Котра уже не перший рік виступає своєрідним локомотивом виконання затвердженого плану заходів.

Оксана ПРОДАН, народний депутат України

Я точно знаю, що ви є, були і будете. І ви це знаєте. І я дуже хочу, щоб ті люди, які від вас залежать (а вся економіка залежить від вас) щоб вони завжди памятали, що перевізник – це той, без кого вони не можуть обійтися.

Дуже хочеться вірити, що до цього патепичного заклику представниці законодавчої влади справді дослухаються уже найближчим часом.

 

 

 

 

 

УкрАвтоКонтинент

546
Темы: Чи є доцільним тривалий відпочинок у кабіні водія?; Підприємство «AF Trans» (м. Чернівці);
544
Темы: Звітні збори учасників АсМАП України; Фінал конкурсу водійської майстерності;
543
Темы: Cитуація з румунськими дозволами; Звітні збори перевізників Чернівецької області; Конкурс водійської майстерності у Чернівцях;
542
Темы: Звітні збори перевізників Хмельницької області; Звітні збори перевізників Тернопільської області;
541
Темы: До Дня пам’яті та примирення: покладання квітів; Брак кваліфікованих водіїв-міжнародників;
540
Темы: Проблематика перевезень, що порушується на регіональних звітних зборах; Звітні збори перевізників Закарпатської області;
539
Темы: Засідання українсько-латвійської комісії з питань автоперевезень; Конкурс водійської майстерності в Рівному;
538
Темы: Засідання українсько-угорської комісії з питань автоперевезень; Збори перевізників у Черкасах;
537
Темы: Збори перевізників міста Києва; Перспективи будівництва автошляхів в Україні;
536
Темы: Робота над виконанням спільного наказу МВС, ДПС та Нацполіції щодо взаємодії в пунктах пропуску; Корупція в Укртрансбезпеці;