Випуск від 7 квітня 2018 р.

Темы:
  • Робота над виконанням спільного наказу МВС, ДПС та Нацполіції щодо взаємодії в пунктах пропуску
  • Корупція в Укртрансбезпеці
Текстова версія:

Робота над виконанням спільного наказу МВС, ДПС та Нацполіції щодо взаємодії в пунктах пропуску

 

Автор: Ярослав ГАЛАТА

Оператор: Євген ЦИПЛЬОНКОВ

 

Доброго ранку, панове! З вами, як завжди о цій порі, наш «УкрАвтоКонтинент» – програма, яку ми створюємо за підтримки Асоціації міжнародних автоперевізників України!

Ключова тема тижня для перевізників – це зусилля керівництва АсМАП домогтися виконання спільного наказу Міністерства внутрішніх справ, Державної прикордонної служби та Національної поліції. В цьому документі чітко виписано порядок взаємодії посадових осіб в місцях скупчення транспортних засобів перед пунктами пропуску через державний кордон.

Цей наказ було підписано ще торік у лютому. Однак, на превеликий жаль, досі він, фактично, не діяв. Одна з норм документа зобов’язує працівників Національної поліції працювати на кордоні, у разі скупчення там 50 і більше вантажівок. Зокрема, регулювати і виокремлювати з черги ті транспортні засоби, котрі мають право першочергового проходження.

Юрій КУЧИНСЬКИЙ, віце-президент АсМАП України

Ми відвідували і ПП «Краківець», і інші пункти пропуску. Ми бачили, що вони там є. Але вони не знають, як діяти, вони не знають своїх обовязків. Вони навіть не знають який в автомобілях знаходиться товар і чи він має право на безперешкодний проїзд тепер, зараз, а не стояти три доби там.

Анатолій СЕРБАЙЛО, експерт АсМАП України

Існують дійсно механізми. Механізми дієві, на наш погляд, і дозволяють врегульовувати цю ситуацію, яка складається в пунктах пропуску. Але, на жаль, не виконується.

Керівництво Міністерства внутрішніх справ з розумінням поставилося до клопотання АсМАП – якимось чином налагодити виконання цього наказу. І саме в ці дні відбулася попередня зустріч, де сторони обмінялися баченням подальших кроків.

Анатолій СЕРБАЙЛО, експерт АсМАП України

Перше – це виконання наказу, який передбачає наведення порядку, нормального цивілізованого в сервісній зоні і черговості проїзду в пункт пропуску. І друга пропозиція стосувалася створення зелених коридорів для безперешкодного руху ТЗ, які переміщують швидкопсувні вантажі, небезпечні вантажі і переміщують вантажі за Конвенцією МДП.

Юрій КУЧИНСЬКИЙ, віце-президент АсМАП України

Нам дуже приємно, що саме начальник цього Управління взаємодії з прикордонною службою, він зацікавився і сказав: так, ми за те, і ми будемо все робити. Ми підтримуємо вас як представників транспортної галузі.

Показово, що виконання згаданого спільного наказу не потребує якихось додаткових надзусиль. Наразі представники асоціації передали до МВС ось такий наглядний перелік позначень. Саме за їх наявності на вантажівці, її водій має право на позачерговий перетин кордону. Серед іншого, це ще й запорука безпеки.

Юрій КУЧИНСЬКИЙ, віце-президент АсМАП України

Я сьогодні наголосив: ви можете собі уявити, коли перед пунктом пропуску, безпосередньо на проїжджій частині, де проходять міжнародні транспортні коридори, станеться якась біда. Її локалізувати буде не так просто.

Розпочатий діалог сторони планують продовжити уже в приміщенні асоціації. А керівництво АсМАП України рішуче налаштоване домогтися виконання цього спільного наказу. І це – ще один крок в боротьбі з невмотивованими простоями транспорту на кордонах.

 

Корупція в Укртрансбезпеці

 

Автор: Ярослав ГАЛАТА

Оператор: Євген ЦИПЛЬОНКОВ

 

Цього тижня в Києві було затримано чиновника Укртрансбезпеки, котрий вимагав від перевізників кількатисячного хабаря за отримання дефіцитного дозволу. Керівник відомства Михайло Ноняк миттєво відреагував на цей факт. Зокрема, він заявив: подібні затримання невдовзі будуть ще.

Подібну риторику з вуст чиновника ми чуємо уже упродовж майже двох років. За цей час в Укртрансбезпеці і справді сталася низка кадрових змін. Лише торік звільнили понад півтори сотні співробітників. Проти декотрих навіть порушено справи.

Михайло НОНЯК, голова Укртрансбезпеки

Ми співпрацюємо з усіма правоохоронними органами. Це – їхня функція, щоб вони виявляли цих корупціонерів, ми їм в цьому допомагаємо, і щоби притягували їх до кримінальної чи адміністративної відповідальності. За два роки по ряду областей ми чистимо наші ряди. В тому числі. Звільняємо і керівників відповідних підрозділів, навіть керівників областей. І цей процес буде продовжено.

На жаль, цей процес поки що не дав видимих результатів. Навпаки, контроль за виданням і використанням дозволів останнім часом тільки знизився. Зокрема. Непоодинокими є випадки, коли документи видаються тим перевізникам, котрі не мають ліцензії. А це – кричуще порушення вітчизняного законодавства. Найгірше те, що за словами пана Ноняка, у його відомства навіть немає відповідних механізмів, як контролювати цей процес і впливати на так званий людський фактор.

Михайло НОНЯК, голова Укртрансбезпеки

Немає відповідної нормальної бази, відповідних QR-кодів. Для того, щоб ми бачили рух кожного дозволу, кожен перевізник, щоб міг забронювати дозвіл, щоб не було спекуляцій і махінацій з відповідними дозволами. Також потрібна зміна, вона потрібна була ще вчора, 757-го наказу. Для прикладу: скільки листів я направив – пять листів до Міністерства за два роки.

Втім, міністр інфраструктури два тижні тому зробив подання до уряду про звільнення Михайла Ноняка із займаної посади. Під час недавнього засідання Ради АсМАП України, його учасники також підтримали міністра. Перевізники вважають: якщо упродовж двох років чиновник так і не зміг налагодити стабільну, прозору та ефективну роботу, він не має очолювати відомство. Відтак, тепер слово за Кабінетом міністрів.

 

Відновлення конкурсів водійської майстерності

 

Автор: Ярослав ГАЛАТА

Оператор: Євген ЦИПЛЬОНКОВ

 

Йдемо далі... Уже за десять днів в Україні поновлюються регіональні етапи конкурсів водійської майстерності. Віктак, викладачі Навчально-консультаційного центру АсМАП закликають активніше брати участь у цих змаганнях.

Уже багато років ці популярні конкурси традиційно відбуваються жваво і мають якусь родзинку. За час, відколи змагання по-українськи міцно увійшли у свідомість перевізників та їхніх водіїв, бувало всякого. Скажімо, у Чернівцях учасники давали старт святкуванню Дня міста. А у Харкові – не соромилися скуштувати солдатської каші у переддень Дня перемоги. Уже кілька років в Одесі за великотоннажними піруетами слідкує найвище керівництво IRU... Втім, і нинішнє продовження регіонального етапу обіцяє бути не менш видовищним.

Сергій КОКОТ, головний суддя змагань

У нас ще залишилося кілька регіонів, які ще не провели змагання. І ми вирішили ці регіони обєднати між собою, бо часу вже не вистачає і провести ще чотири регіональних конкурси. І першими це відкривають Черкаська, Чернігівська, Кіровоградська. Сумська та Полтавська області – це відбудеться 17 квітня.

Далі естафету перейме Західна Україна. 20 числа в Рівному змагатимуться представники Волині, Рівненщини, Тернопілля та Хмельниччини. А житомиряни й вінниччани, котрі уже визначили своїх переможців побувають тут у якості спостерігачів. Ще за тиждень змагання пройдуть у Дніпрі, за участю й донецьких перевізників. А завершиться регіональний марафон у Харкові. Після чого на всіх бажаючих чекатиме ще більш грандіозне свято.

Сергій КОКОТ, головний суддя змагань

Згідно з рішення Ради АсМАП України, в цьому році відбудеться всеукраїнський конкурс професійної майстерності водіїв 30 травня цього року. Він відбудеться на нашій стоянці – TIR-паркінгу – в місті Борисполі. Початок буде, як завжди, о десятій годині. Запрошуємо всіх, хто брав участь, а також гостей на цей конкурс.

Уже не вперше з плином часу змінюються правила проведення змагань. Скажімо, минулого разу було додано завдання з надання першої домедичної допомоги. А цьогорічна родзинка полягатиме в тому, що учасники мають продемонструвати свої вміння правильно кріпити вантаж. Раніше такої вправи в переліку вітчизняних завдань не було. Зате її вже давно виконують під час європейських водійських турнірів.

Сергій КОКОТ, головний суддя змагань

Ще один конкурс у нас – це вже зовсім новий конкурс по кріпленню вантажів. Ви знаєте. Що це – дуже важливо, закріпити вантаж, бо його требе доставити. Оці два конкурси в нас будуть і вони також будуть на всеукраїнському змаганні, які відбудуться, нагадую 30 травня в Борисполі під егідою АсМАП України.

Зрозуміло, що про цей суперфінал ми детально розповімо в нашому тележурналі.

 

 

 

УкрАвтоКонтинент

550
Темы: Підсумки роботи з дозволами у першому півріччі 2018-го року ; Проблеми пасажирських перевізників ;
549
Темы: П’ята річниця відкриття TIR-паркінгу АсМАП України; Проблема демпінгування тарифів на міжнародні автоперевезення;
548
Темы: Засідання українсько-словацької змішаної комісії з питань автоперевезень; Робота над змінами до Наказу Міністерства інфраструктури №757;
547
Темы: МАПП «Краківець»: зустріч з прикордонниками та поліцейськими; МАПП «Ягодин»: зустріч з контролюючими органами;
546
Темы: Чи є доцільним тривалий відпочинок у кабіні водія?; Підприємство «AF Trans» (м. Чернівці);
545
Темы: Відтермінування планів щодо обмеження завезення пального до Польщі; Засідання українсько-азербайджанської змішаної комісії;
544
Темы: Звітні збори учасників АсМАП України; Фінал конкурсу водійської майстерності;
543
Темы: Cитуація з румунськими дозволами; Звітні збори перевізників Чернівецької області; Конкурс водійської майстерності у Чернівцях;
542
Темы: Звітні збори перевізників Хмельницької області; Звітні збори перевізників Тернопільської області;
541
Темы: До Дня пам’яті та примирення: покладання квітів; Брак кваліфікованих водіїв-міжнародників;