Не показувати більше
Леонід КостюченкоШановні учасники Асоціації, колеги!

АсМАП України створила новий інформаційний портал для якісного та оперативного забезпечення міжнародних автомобільних перевізників інформацією що стосується діяльності сфери міжнародних перевезень.
Сподіваюся, що новий сайт АсМАП України стане надійним помічником кожного учасника Асоціації, надасть відповіді на більшість питань, озброїть вас новими знаннями та інформацією!
Пропозиції та зауваження учасників Асоціації щодо роботи нового сайту будуть обов’язково враховані!
Стара версія сайту та вся інформація, що була розміщена там, доступна за цим посиланням!
Бажаю вам успіхів у бізнесі та плодотворної роботи з порталом!
З повагою,
Голова Ради, Президент Асоціації Міжнародних Автомобільних перевізників України
Леонід Костюченко

Випуск від 10.02.2018 р.

Темы:
  • Черги вантажного транспорту на західному кордоні
  • Розвиток прикордонних автошляхів
Текстова версія:

Черги вантажного транспорту на західному кордоні

 

Автор: Ярослав ГАЛАТА

Оператор: Євген ЦИПЛЬОНКОВ

 

Доброго ранку, панове! З вами, як завжди о цій порі, наш «УкрАвтоКонтинент» – програма, яку ми створюємо за підтримки Асоціації міжнародних автоперевізників України!

Наш сьогоднішній випуск ми змушені розпочати з українсько-польського кордону. Саме тут, у пункті пропуску «Ягодин» знову накопичилася величезна черга з автопоїздів.

На момент нашого приїзду на кордон потрапити до Польщі воліло, щонайменше, 450 водіїв найрізноманітніших вантажних транспортних засобів. За їхніми словами, проблеми з перетином кордону розпочалися давно. Однак, саме після Нового року ця тема досягла свого апогею. Причому, станом на сьогодні чекати в колійках доводиться від двох до трьох діб. Особливо, якщо вантажівка наближається до Західного Бугу в останні дні тижня.

Перший водій

Ви часто користуєтесь цим маршрутом?

Дуже часто.

І весь час черги?

Весь час, постійно три доби мінімум.

Другий водій

1.24. Кажуть, що базу поміняли на митниці. А так, як воно саме – не знаю.

Третій водій

0.04. Виходить, що звідси до переходу кілометрів 9-9,5 добрих є.

І з досвіду, скільки це треба часу?

Три дні.

Четвертий водій

І у вас така сама ситуація?

Така сама, от стою в черзі, що я можу зробити...

І теж часто, так?

Постійно. На Німеччину ми возимо, в нас одна робота. Я би міг робити три рейси на місяць, а через колійку роблю півтора в місяць.

То, може, краще через інші ПП, може, швидше буде?

Так там – так само. На «Раві» хоч колійка й невелика, але пропускна здатність набагато менша, ніж тут.

Ні для кого не секрет, що з чотирьох вантажних пунктів пропуску, розташованих на українсько-польському кордоні, саме «Ягодин» зажив собі слави найпопулярнішого. До нього й шлях найкоротший, і траса доволі якісна, та й інфраструктура тут найрозвиненіша. Свого часу через ці західні ворота щодоби проходило до семисот вантажівок. Тобто – по 350 за зміну. На жаль, відтоді часи змінилися.

Віктор КРИВІЦЬКИЙ, начальник Волинської митниці ДФС України

Зараз у нас іде ремонт однієї полоси в пункті пропуску. Поляки це розуміють. Хоча наша пропускна здатність, враховуючи велику кількість смуг, вона не зменшилася. І ми працюємо на паритеті. Сьогодні ми маємо 200 машин з їхньої сторони, 200 машин з нашої сторони. Ми готові до того, якщо польська сторона збільшість пропускну здатність, ми до того готові.

Юрій КУЧИНСЬКИЙ, віце-президент АсМАП України

Польська сторона нам пояснила: ми витрачаємо час і митників перенаправляємо для оформлення легкових автомобілів. Ви зараз бачили, що таких легкових автомобілів практично немає. З української сторони, пусто, пункт пропуску стоїть. Тому, як нам видається, польська сторона мала би більше уваги приділити для вантажних ТЗ.

Анатолій СЕРБАЙЛО, експерт АсМАП України

В першу чергу, ми бачимо необхідність залучення міжнародних організацій – ОБСЄ чи єврокомісара, щоб вони зробили необхідний аудит. З того, що ми сьогодні побачили – не можна ніяких претензій висловити Ягодинській митниці. Але, як ми бачимо, в нас працює 12 посадових осіб, а з польського боку таких робочих місць усього 6, і з них – три заповнені... Можливо, це – якісь недопрацювання польської сторони.

Втім, навіть у найкращі часи експлуатації цього пункту пропуску, контролюючі органи України та Польщі вказували на те, що не надто широкий міст через Західний Буг неабияк гальмує процес прохоження вантажівок через кордон. Саме тому під час численних двосторонніх перемовин, що стосуються розбудови українсько-польського кордону, порушується питання побудови ще одного мостового переходу. Серед іншого така ідея виношується місцевою владою Волинської області. Уже найближчим часом можлива чергова спроба віднайти порозуміння й кошти.

Олександр СТЕПАНЦОВ, перший заступник голови Волинської облдержадміністрації

15-16 лютого відбудеться засідання міжурядової координаційної ради в польському Жешуві. Де знову будуть підніматися питання розбудови пунктів пропуску на західній ділянці кордону. Ми будемо звертатися на всіх рівнях, щоб в рамках можернізації ПП Ягодин, передбачити відразу модернізацію мосту. Тому що без цього подолати потік транспортних засобів буде вкрай важко.

Віктор КРИВІЦЬКИЙ, начальник Волинської митниці ДФС України

Якщо ми побудуємо ще один міст, то пропускна здатність збільшиться удвічі.

Розвантажити «Ягодин» також можна, збудувавши неподадік ще один вантажний пункт пропуску. Перевізники, причому, як українські, так і польські, найзручнішим місцем для нього називають ділянку кордону в районі населеного пункту Амбуків – південніше «Ягодина». А от у місцевої влади бачення інше.

Олександр СТЕПАНЦОВ, перший заступник голови Волинської облдержадміністрації

Конкретні кроки обласна адміністрація робить щодо створення ПП Адамчуки-Збереже.  На базі наших дій, наших кроків ми відпрацюємо ці положення і нам уже буде легше говорити про інші пункти пропуску. Тому що це – не так просто.

Місце пропонованого будівництва – курортна зона неподалік Шацьких озер. Тому цей проект принципових змін міжнародникам не забезпечить.

А доки дискусії стосовно мінімізації простоїв тривають, їхні учасники почали озвучувати ідею повернення до послуг прикордонного терміналу в «Ягодині».

Водій-міжнародник

Такого безладу, який зараз діється на кордоні я не памятаю. А я працюю з 1986-го року. Тут є два термінали, куди можна було би водіїв розмістити, щоб водії тут не стояли в цій колійці. Три дні нормально не спати, не їсти, ні туалету немає нічого. Два термінали порожні стоять і можна, щоб водії робили відстій у терміналі.

Віктор КРИВІЦЬКИЙ, начальник Волинської митниці ДФС України

Такий термінал відстою може бути перед кордоном, як у нас зараз є площа. Такий термінал може бути за 10-15 кілометрів від кордону. Немає ніяких проблем. Тільки якби знайшовся інвестор, готовий вкласти в це кошти.

Юрій КУЧИНСЬКИЙ, віце-президент АсМАП України

У нас будуть збори з перевізниками навесні, ті, що проходять щороку. Ми це питання обговоримо. І маючи таку організацію, як Український транспортний союз, то звичайно, воно було б доречно, щоб УТС мав таку структуру. Чи буде вона себе окупати – не знаю. Можна кредит узяти, але вони не дешеві сьогодні ці кредити. Словом, час покаже.

А поки що черговий візит на кордон представницької делегації АсМАП, усе ж таки, частково зняв напругу. Принаймні, на момент нашого від’їзду, в колійці стояло не більше сотні вантажівок...

 

Розвиток прикордонних автошляхів

 

Автор: Ярослав ГАЛАТА

Оператор: Євген ЦИПЛЬОНКОВ

 

Проблема автомобільних черг нерозривно пов’язана зі ще однією – розвитком дорожньої інфраструктури. Наприклад, у Польщі будівництво нових, спільних з Україною, пунктів пропуску на кордоні вважають можливим лише за наявності на нашій території якісних під’їзних шляхів. Цього року вітчизняні регіони, зокрема, й прикордонні, відчуватимуть необхідність модернізації доріг ще гостріше.

Славомір НОВАК, в.о. голови Укравтодору

Окрім збільшення фінансування, важливою є абсолютно нова система управління дорогами. З початку 2018-го року ми втілюємо в життя дві фундаментальні реформи галузі – децентралізацію та Дорожній фонд. З 1 січня ми передали понад 120 тисяч кілометрів доріг на місцевий рівень. Тепер на місцях можуть визначати найважливіші пріоритетні проекти для ремонту доріг в областях.

Олександр СТЕПАНЦОВ, перший заступник голови Волинської облдержадміністрації

Волинська область налічує 6 тисяч кілометрів доріг. З них 4 тисячі 300 кілометрів доріг передано обласній адміністрації з 1 січня цього року. Відповідно, ми маємо значний фінансовий ресурс – більше двох мільярдів гривень ми оцінюємо його в цілому зі всіх рівнів бюджетів.

Ця сума аж ніяк не видається захмарною. Адже дороги на Волині поки що не є головною візитівкою краю. Саме тому вже невдовзі тут мають намір серйозно узятися за поліпшення ситуації. Зокрема, відремонтувати трасу між двома найбільшими містами області – Луцьком і Ковелем. Є й інші перспективні напрацювання.

Олександр СТЕПАНЦОВ, перший заступник голови Волинської облдержадміністрації

Розроблено документацію і підготовлено тендерну рекомендацію стосовно, фактично, вже є переможець – за кошти допомоги від Польщі буде будуватися 13 кілометрів цього року від Устилугу до Володимир-Волинського. Фактично, ми зєднуємо Луцьк із ПП «Устилуг».

Надія на Державний дорожній фонд перетворює нинішній рік на дуже важливий для галузі. Принаймні, більшість експертів зауважують: її подальший розвиток значною мірою залежатиме саме від фінальних результатів 2018-го.

 

 

УкрАвтоКонтинент

542
Темы: Звітні збори перевізників Хмельницької області; Звітні збори перевізників Тернопільської області;
541
Темы: До Дня пам’яті та примирення: покладання квітів; Брак кваліфікованих водіїв-міжнародників;
540
Темы: Проблематика перевезень, що порушується на регіональних звітних зборах; Звітні збори перевізників Закарпатської області;
539
Темы: Засідання українсько-латвійської комісії з питань автоперевезень; Конкурс водійської майстерності в Рівному;
538
Темы: Засідання українсько-угорської комісії з питань автоперевезень; Збори перевізників у Черкасах;
537
Темы: Збори перевізників міста Києва; Перспективи будівництва автошляхів в Україні;
536
Темы: Робота над виконанням спільного наказу МВС, ДПС та Нацполіції щодо взаємодії в пунктах пропуску; Корупція в Укртрансбезпеці;
535
Темы: Зустріч керівництва АсМАП України та Державної фіскальної служби; Проблеми перевізників напередодні звітних зборів у регіонах;
534
Темы: Засідання Ради АсМАП України, розгляд дозвільного питання; Транзитний потенціал України;
533
Темы: Засідання Міжурядової комісії ТРАСЕКА в Єревані; Контроль за перевезенням небезпечних вантажів;